Modelové kolejiště velikosti "N" (1:160)

Popis kolejiště Vozový park Fotogalerie Videa

Popis kolejiště

Na úplném začátku byla myšlenka malého, lehce přepravitelného kolejiště alespoň pro dvě vlakové soupravy. Hlavně z prostorových možností proto padla volba na modelové měřítko 1:160, tedy modelovou velikost "N". Po dlouhých úvahách jsem zakotvil na rozměrech základové desky 100 x 50 cm se základním oválem, nádražíčkem a nákladištěm-zastávkou. Motivem kolejiště je smyšlená lokálka v podhorské krajině, kde samozřejmě nemůže chybět alespoň krátký tunel skrz terénní vlnu, která opticky odděluje obě části od sebe. Tato koncepce kolejiště umožňuje střídavě provozovat dvě až tři vlakové soupravy.

Nádraží sestává ze dvou průjezdných a dvou kusých kolejích, přičemž na jedné kusé koleji se nachází malá remíza a u druhé kusé koleje budova skladiště. Použité objekty pochází z produkce společností Kibri a Faller.

Nákladiště-zastávka je stavěna velmi úsporně - má jen jednu průjezdnou a jednu kusou kolej. U kusé koleje stojí budova zastávky se skladištěm, opět z produkce společnosti Faller.

Drobné doplňky (automobily, postavičky, detaily) pochází z produkce společností NOCH, Wiking a Faller.Stav kolejiště v listopadu 2017.homepage

TOPlist